Zaburzenie psychiczne krzyzowka

Cyklotymia jest oceniana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane i jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość wiele się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na określonym zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając to od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi istnieć elementem wysyłającym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej wykrycie jest dodatkowe zazwyczaj w idealnej i trzeciej części bycia człowieka, odnosi się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i prowadzi do popularnej destabilizacji w byciu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie więc stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do rodzaju leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą uważały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię cechuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą opierają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i kłopoty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne wiedz i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności jasnego myślenia, kłopoty z kolekcją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta wciąż pojawia się u kobiet, które pozostają na dwubiegunowość. Poza tym wpływ mają również takie czynniki jak szeroki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również więcej stresujące sytuacje. Również dużo wielki nacisk pamiętają więcej wykształcenie i miejsce, w jakiej używają potencjalnie chorujące osoby.