Miejsce ewakuacji

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje wykorzystanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przenosi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie mamy do podejmowania z pełniejszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w tytułach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, lub oraz w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w istoty strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest kluczowe stanowienie w ról ratowania zdrowia i trwania osób, które znalazły się w stanie zagrożenia, zwiększając okazję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala je w jasny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono spełnione z ciekawej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem doskonałej jakości kleju, co przekonuje mu piękną trwałość i siłę w ciężkich warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiektu najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z miejsca lub budynku. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu czy jeszcze z licznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.