Budowa mikroskopu swietlnego

Internet zrewolucjonizowała dobre życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne docieranie do informacji niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za jedno z najbardziej skomplikowanych uznaje się uzależnienie z Internetu.

Szacunkowo określa się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na uzależnienie się z niego. Obecnie, stanowi owo ale jedno z narzędzi do kontaktowania się z Siecią. To akurat Internet jest dziś najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy "uzależnienie od Internetu" łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a także uzależnienie z komputera. Każde z wymienionych pojęć opisuje stan, który polega na wielogodzinnym czerpaniu z Internetu, które niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie zatrudnionego w sferze interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej oraz dobrej. Osoby dotknięte tą dużą przypadłością są ciągle zalogowane do Budowy i ciągle żyją w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o otaczającym je świecie np. zamieniających się porach dnia.

Jak pomóc osobie zależnej od Internetu? Przede wszystkim nie wolno bagatelizować popularności tego faktu. Najdoskonalszym podejściem jest kompleksowe uzależnienie od Internetu i leczenie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób czerpania z drugich metod. W pewnych przypadkach konieczne jest odseparowanie pacjenta z komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia przygotowana przez doświadczonych specjalistów pozwoli osobie uzależnionej powrócić do dobrego życia.